logo Yoga Break
108 POZDRAVOV SLNKU
108 Pozdravov slnku je meditatívna prax a cvičí sa najmä v čase, keď príroda prechádza zmenami alebo kedykoľvek cítite, že máte potrebu sa rozlúčiť s niečím starým a privítať niečo nové.

Príďte s nami osláviť jesennú rovnodennosť jogou v podobe 108 Pozdravov slnku. Sprevádzať vás budú Peťka Hlaváčová a Aďa Hudeková.

Pozdravy budú jemné, pomalé a rozdelené tak, aby ste si z oslavy odniesli príjmený zážitok.108 Pozdravov slnku (Surya Namaskar) je meditatívna prax a cvičí sa najmä v čase, keď príroda prechádza zmenami – nov a spln, zimný a letný slnovrat, jarná a jesenná rovnodennosť alebo kedykoľvek cítite, že máte potrebu sa rozlúčiť s niečím starým a privítať niečo nové. Naša oslava bude tentokrát na počesť jesennej rovnodennosti, ktorá predstavuje rovnováhu medzi tmou (nocou) a svetlom (dňom). Lúčime sa s letom, ktoré nás nabilo energiou a pripravujeme sa na dlhé zimné noci, kým nepríde zimný slnovrat.

Surya Namaskar zahrieva naše telo a aktivuje pránu (životnú silu). Energia, ktorá vzniká, pomáha pri uvoľnení emócií, ktoré nám už neslúžia. Vnútorné teplo, ktoré budujete vďaka symbióze pohybu a dychu je očistné a uzemňujúce. Hoci môže byť opakovanie 108 Pozdravov slnku vnímané ako náročná aktivita, je to krásna prax, ktorá podporuje vašu sebadôveru a motiváciu do ďalšieho obdobia. Počúvajte svoje telo, keď sa pohybuje v rytme s dychom. Odpočívajte, spomaľte a robte si prestávky, keď to potrebujete. 

Prečo sa opakuje Pozdrav slnku práve 108-krát?

V mnohých smeroch je 108 posvätné a skutočne výnimočné číslo. Nevynecháva dokonca ani oblasť matematiky – 108 je číslo deliteľné súčtom jeho číslic (1+0+8 = 9 a 108 je deliteľné 9). Ďalšie príklady, kde ho môžeme nájsť: 

  • Astronómia: vzdialenosť medzi Slnkom a Zemou je približne 108-násobok priemeru Slnka
  • Numerológia: 108 sa rovná 9, čo symbolizuje večnosť, lásku a prebudenie
  • Ajurvéda: 108 bodov na tele (tzv. marmy), kde sa koncentruje životná energia
  • Budhizmus: Budhisti tiež veria, že existuje 108 pocitov alebo tiež 108 nečistôt mysle.

Ako sa môžete prepojiť s číslom 108? 

  • Meditácia s náhrdelníkom Mala: 108 korálok sa používa na počítanie mantier
  • Pozdravy slnku: 108 opakovaní Pozdravu slnku ako oslava zmien

Termín konania: 24.9.2023
Čas: 18:00 – 20:00
Miesto konania: YOGABREAK STUDIO
Cena: 15€ za osobu
Platba Multisport kartou nie je možná.

Podložky na cvičenie si môžete priniesť vlastné, alebo Vám požičiame na mieste.

Rezervácia: https://rezervacie.yogabreak.sk/

Pridajte sa k nám v nedeľu 24.9. o 18:00h na 2 hodiny tejto výnimočnej praxe a relaxácie.

Tešíme sa na vás!